RN73C2A113KBTDF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RN73C2A113KBTDF |
Description | RES SMD 113K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 113 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RN73C2A113KBTDF Models |
Category | Temperature Coefficient ±10ppm/°C |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Series | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Supplier Device Package |
Part Status Active | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Resistance | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |