RN73C1J3K4BTDF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
3.4 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
RN73C1J3K4BTDF
DigiKey Part Number
RN73C1J3K4BTDF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73C1J3K4BTDF
Description
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/16W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN73C1J3K4BTDF Models
Category
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)