RN73C1J11K3BTDF
DigiKey Part Number
1712-RN73C1J11K3BTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RN73C1J11K3BTDFCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-RN73C1J11K3BTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73C1J11K3BTDF
Description
RES SMD 11.3KOHM 0.1% 1/16W 0603
Detailed Description
11.3 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
EDA/CAD Models
RN73C1J11K3BTDF Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)