RN73C1E4K99BTDF
DigiKey Part Number
1712-RN73C1E4K99BTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RN73C1E4K99BTDFCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-RN73C1E4K99BTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73C1E4K99BTDF
Description
RES SMD 4.99KOHM 0.1% 1/16W 0402
Detailed Description
4.99 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
EDA/CAD Models
RN73C1E4K99BTDF Models
Category
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)