RLW73PH2FR018TE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RLW73PH2FR018TE |
Description | RLW73P H2 1% R018 600PPM 4K RL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 18 mOhms ±1% 2W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Current Sense Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Current Sense |
Mfr | Temperature Coefficient ±600ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Wide 2010 (5025 Metric), 1020 |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |