RLW73B2FR033TD
DigiKey Part Number
1712-RLW73B2FR033TDTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RLW73B2FR033TDCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-RLW73B2FR033TDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLW73B2FR033TD
Description
RLW73 B2 1% R033 200PPM 5K RL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 mOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Current Sense Thick Film
Category
Features
Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)