RLP73K3AR39JTE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RLP73K3AR39JTE |
Description | RES 0.39 OHM 5% 2W 2512 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 390 mOhms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Current Sense Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RLP73K3AR39JTE Models |
Category | Features Current Sense |
Mfr | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm) |