RLC73PW3AR113FTDF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 4 000
Datasheet
113 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Current Sense Thick Film
RLC73PW3AR113FTDF
DigiKey Part Number
1712-RLC73PW3AR113FTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLC73PW3AR113FTDF
Description
RLC73PW 3A R113 1% 1K RL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)