RLC73PW2BR107FTDF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 4 795
Datasheet
107 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Current Sense Thick Film
RLC73PW2BR107FTDF
DigiKey Part Number
1712-RLC73PW2BR107FTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLC73PW2BR107FTDF
Description
RLC73PW 2B R107 1% 1K RL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)