RLC73PD3AR392FTDG
DigiKey Part Number
1712-RLC73PD3AR392FTDGTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RLC73PD3AR392FTDGCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-RLC73PD3AR392FTDGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLC73PD3AR392FTDG
Description
RLC73PD 3A R392 1% 2K RL
Detailed Description
392 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Current Sense Thick Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)