RLC73PD2ER576FTD | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RLC73PD2ER576FTD |
Description | RLC73PD 2E R576 1% 5K RL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 576 mOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Current Sense Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Current Sense |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |