RLC73K2BR619FTDF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 4 800
Datasheet
619 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Current Sense Thick Film
RLC73K2BR619FTDF
DigiKey Part Number
1712-RLC73K2BR619FTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLC73K2BR619FTDF
Description
RLC73K 2B R619 1% 1K RL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)