RL73K3AR47GTE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
470 mOhms ±2% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Current Sense Thick Film
RL73K3AR47GTE
DigiKey Part Number
RL73K3AR47GTE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL73K3AR47GTE
Description
RES 0.47 OHM 2% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RL73K3AR47GTE Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)