RA73F2A5K23BTD
DigiKey Part Number
1712-RA73F2A5K23BTDTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RA73F2A5K23BTDCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-RA73F2A5K23BTDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RA73F2A5K23BTD
Description
RA73F 2A 5K23 0.1% 5K RL
Detailed Description
5.23 kOhms ±0.1% 1W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
Temperature Coefficient
25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.023" (0.58mm)