RA73F2A28K7BTDF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 4 599
Datasheet
28.7 kOhms ±0.1% 1W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
RA73F2A28K7BTDF
DigiKey Part Number
1712-RA73F2A28K7BTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RA73F2A28K7BTDF
Description
RA73F 2A 28K7 0.1% 1K RL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.023" (0.58mm)