RA73F1J2K8BTDF is available for purchase but is not normally stocked.
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 4 808
Datasheet
2.8 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
RA73F1J2K8BTDF
DigiKey Part Number
1712-RA73F1J2K8BTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RA73F1J2K8BTDF
Description
RA73F 1J 2K8 0.1% 1K RL
Detailed Description
Temperature Coefficient
25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.023" (0.58mm)