HSA2512RJ
HSA2512RJ
HSA2512RJ
DigiKey Part Number
A102416-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSA2512RJ
Description
RES CHAS MNT 12 OHM 5% 25W
Detailed Description
12 Ohms ±5% 25W Wirewound Chassis Mount Resistor
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HSA2512RJ Models
Category
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
Resistance
12 Ohms
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±5%
Power (Watts)
25W