HSA10470RJ
HSA10470RJ
HSA10470RJ
DigiKey Part Number
A102121-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSA10470RJ
Description
RES CHAS MNT 470 OHM 5% 16W
Detailed Description
470 Ohms ±5% 16W Wirewound Chassis Mount Resistor
EDA/CAD Models
HSA10470RJ Models
Category
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Resistance
470 Ohms
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±5%
Power (Watts)
16W