CRGV2512F1M02 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | CRGV2512F1M02-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CRGV2512F1M02 |
Description | RES SMD 1.02M OHM 1% 1W 2512 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.02 MOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CRGV2512F1M02 Models |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) |