CRGV1206J6M8 is available for purchase but is not normally stocked.
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 73
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
6.8 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
CRGV1206J6M8
DigiKey Part Number
CRGV1206J6M8-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV1206J6M8
Description
RES SMD 6.8M OHM 5% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGV1206J6M8 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)