CRGV1206J2M7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Similar
Bourns Inc.
Similar
Stackpole Electronics Inc
2.7 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
CRGV1206J2M7
DigiKey Part Number
CRGV1206J2M7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV1206J2M7
Description
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGV1206J2M7 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)