CRGV0603J2M7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 880
Vishay Dale
In Stock: 20 000
Datasheet
Vishay Dale
In Stock: 0
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 218
2.7 MOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRGV0603J2M7
DigiKey Part Number
CRGV0603J2M7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV0603J2M7
Description
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGV0603J2M7 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)