CRGV0603J2M4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 548
Vishay Dale
In Stock: 9 500
Datasheet
Vishay Dale
In Stock: 0
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
2.4 MOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRGV0603J2M4
DigiKey Part Number
CRGV0603J2M4-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV0603J2M4
Description
RES SMD 2.4M OHM 5% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGV0603J2M4 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)