CRGV0603J2M2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 3 113
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 22 446
Datasheet
2.2 MOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRGV0603J2M2
DigiKey Part Number
CRGV0603J2M2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV0603J2M2
Description
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGV0603J2M2 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)