CRGV0603J120K is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 13 487
Datasheet
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 198 108
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
120 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRGV0603J120K
DigiKey Part Number
CRGV0603J120K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV0603J120K
Description
RES SMD 120K OHM 5% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGV0603J120K Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)