CRGH2512J2R7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Bourns Inc.
In Stock: 714
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
2.7 Ohms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRGH2512J2R7
DigiKey Part Number
CRGH2512J2R7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2512J2R7
Description
RES 2.7 OHM 5% 2W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGH2512J2R7 Models
Category
Composition
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)