CRGH2512J100K
DigiKey Part Number
A126445TR-ND - Tape & Reel (TR)
A126445CT-ND - Cut Tape (CT)
A126445DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2512J100K
Description
RES 100K OHM 5% 2W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH2512J100K Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)