CRGH2512F60R4 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
60.4 Ohms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRGH2512F60R4
DigiKey Part Number
CRGH2512F60R4-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2512F60R4
Description
RES 60.4 OHM 1% 2W 2512
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRGH2512F60R4 Models
Category
Composition
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)