CRGH2512F52R3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
52.3 Ohms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRGH2512F52R3
DigiKey Part Number
CRGH2512F52R3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2512F52R3
Description
RES 52.3 OHM 1% 2W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRGH2512F52R3 Models
Category
Composition
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)