CRGH2010J220R
DigiKey Part Number
1712-CRGH2010J220RTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-CRGH2010J220RCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-CRGH2010J220RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2010J220R
Description
RES 220 OHM 5% 1W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH2010J220R Models
Category
Composition
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)