CRGH0805J3R3
DigiKey Part Number
CRGH0805J3R3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH0805J3R3
Description
RES 3.3 OHM 5% 1/3W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 Ohms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH0805J3R3 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)