CRGH0805J330R
DigiKey Part Number
1712-CRGH0805J330RTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-CRGH0805J330RCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-CRGH0805J330RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH0805J330R
Description
RES 330 OHM 5% 1/3W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH0805J330R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)