CRGH0805F4K53
DigiKey Part Number
CRGH0805F4K53-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH0805F4K53
Description
RES 4.53K OHM 1% 1/3W 0805
Detailed Description
4.53 kOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH0805F4K53 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)