CRGCQ1210J220R
DigiKey Part Number
A130216TR-ND - Tape & Reel (TR)
A130216CT-ND - Cut Tape (CT)
A130216DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGCQ1210J220R
Description
RES 220 OHM 5% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
CRGCQ1210J220R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)