CRGCQ1210F680R
DigiKey Part Number
A129869TR-ND - Tape & Reel (TR)
A129869CT-ND - Cut Tape (CT)
A129869DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGCQ1210F680R
Description
RES 680 OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
CRGCQ1210F680R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)