CRGCQ0603F820R
DigiKey Part Number
A129687TR-ND - Tape & Reel (TR)
A129687CT-ND - Cut Tape (CT)
A129687DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGCQ0603F820R
Description
RES 820 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
CRGCQ0603F820R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)