CRG1206F24R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Bourns Inc.
In Stock: 50 320
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 100 172
Datasheet
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Parametric Equivalent
TE Connectivity
24 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
CRG1206F24R
DigiKey Part Number
CRG1206F24R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG1206F24R
Description
RES SMD 24 OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG1206F24R Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)