CRG0805F75K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 88 164
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
Upgrade
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
75 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
CRG0805F75K
DigiKey Part Number
CRG0805F75K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0805F75K
Description
RES SMD 75K OHM 1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG0805F75K Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)