CRG0603F30R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 83 579
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 69 435
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
Parametric Equivalent
Cal-Chip Electronics, Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
TE Connectivity
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Rohm Semiconductor
30 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRG0603F30R
DigiKey Part Number
CRG0603F30R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0603F30R
Description
RES SMD 30 OHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG0603F30R Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)