CRG0603F274R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 41 327
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 159 786
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
Bourns Inc.
Panasonic Industry
274 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRG0603F274R
DigiKey Part Number
CRG0603F274R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0603F274R
Description
RES SMD 274 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG0603F274R Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)