CRG0402F30R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 80 531
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
YAGEO
In Stock: 414
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
30 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
CRG0402F30R
DigiKey Part Number
CRG0402F30R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0402F30R
Description
RES SMD 30 OHM 1% 1/16W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG0402F30R Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)