CRG0201F110K is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 5 631
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 8 170
Datasheet
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
Similar
YAGEO
Similar
Vishay Dale
Panasonic Industry
110 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
CRG0201F110K
DigiKey Part Number
CRG0201F110K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0201F110K
Description
RES SMD 110K OHM 1% 1/20W 0201
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG0201F110K Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)