CPF1206B10K7E1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
10.7 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
CPF1206B10K7E1
DigiKey Part Number
CPF1206B10K7E1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF1206B10K7E1
Description
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/8W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CPF1206B10K7E1 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)