CPF0805B13K3E1
DigiKey Part Number
CPF0805B13K3E1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF0805B13K3E1
Description
RES SMD 13.3KOHM 0.1% 1/10W 0805
Detailed Description
13.3 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
EDA/CAD Models
CPF0805B13K3E1 Models
Category
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)