CPF0603B4R42E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 2 607
Datasheet
4.42 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
CPF0603B4R42E
DigiKey Part Number
1712-CPF0603B4R42ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF0603B4R42E
Description
CPF 0603 4R42 0.1% 25PPM 5K RL
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)