CPF0603B1K43E1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 13 527
Datasheet
Upgrade
Vishay
Susumu
Susumu
YAGEO
1.43 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
CPF0603B1K43E1
DigiKey Part Number
CPF0603B1K43E1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF0603B1K43E1
Description
RES SMD 1.43KOHM 0.1% 1/16W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
CPF0603B1K43E1 Models
Category
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)