CPF0402B7R32E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 1 548
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
7.32 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
CPF0402B7R32E
DigiKey Part Number
1712-CPF0402B7R32ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF0402B7R32E
Description
CPF 0402 7R32 0.1% 25PPM 5K RL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)