CPF0402B44K2E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 9 910
Datasheet
Direct
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Susumu
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Upgrade
44.2 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
CPF0402B44K2E
DigiKey Part Number
CPF0402B44K2E-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF0402B44K2E
Description
RES SMD 44.2KOHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CPF0402B44K2E Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)