CPF0402B37R4E
DigiKey Part Number
CPF0402B37R4E-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF0402B37R4E
Description
RES 37.4 OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37.4 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CPF0402B37R4E Models
Category
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)