CPF0402B14K7E1
DigiKey Part Number
A102624TR-ND - Tape & Reel (TR)
A102624CT-ND - Cut Tape (CT)
A102624DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF0402B14K7E1
Description
RES SMD 14.7KOHM 0.1% 1/16W 0402
Detailed Description
14.7 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
EDA/CAD Models
CPF0402B14K7E1 Models
Category
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)